SBB AB
Utveckling i dag (%)
10,24%
Utveckling i dag (SEK)
0,43 SEK
Köp
4,65
Senast
Högst
4,68
Lägst
4,22
Välj ett eller flera ämnen som du vill bevaka så kommer vi meddela dig när vi publicerar någonting nytt. Genom att prenumerera på notiser godkänner du World in Propertys behandling av personuppgifter.
Artiklar om SBB AB
Batljan plockar in 750 miljoner
Ekonomi

Efter en lyckad emission vill nu SBB ta in pengar från nordiska investerare.
Batljan storköper efter oenigt kommunbeslut
Transaktion

Nu har SBB sex månader på sig att hitta en lösning för arenabygget. Annars hävs köpet och tillbaka till kommunen.
Därför premiärköper Batljan i Finland
Transaktion

Nu ger sig SBB in i Finland och gör sitt första köp. Och planerna för framtiden är att bli ännu starkare i grannländerna.
Batljan tar in ytterligare 300 miljoner
Ekonomi

Obligationslånet kommer att emitteras per den 12 februari 2018 med ett slutligt förfall den 20 december 2019.
SBB stärker förvaltningen i bolaget
Personnytt

Nu får bolaget ett tillskott till sin förvaltningsorganisation. Jonny Göthberg har tidigare jobbat som fastighetschef på Castellum.
Starkt år för Batljans SBB
Ekonomi

Det första hela verksamhetsåret blev mycket gott för Ilija Batljans SBB: – Jag är stolt, säger han i en kommentar.