Hon får ny roll på AMF
Hanna Mossfeldt. Bild: AMF

Hon får ny roll på AMF

Personnytt

20 september 2023

Hanna Mossfeldt, som har arbetat som fastighetschef inom AMF Fastigheter sedan 2020, har fått en ny roll i bolaget.

Den 11 september klev Hanna in i en nyinrättad tjänst som arbetsplatsstrateg på AMF Fastigheter. Syftet med den nyinrättade tjänsten är att på ett bättre och mer riktat sätt kunna bistå hyresgäster i arbetsplatsstrategiska frågor.

- Vi upplever att både befintliga och potentiella hyresgäster funderar mycket över hur de ska utforma sina kontor för att möta vår tids arbetssätt. Idag är de arbetsplatsstrategiska frågorna ständigt närvarande, både inför en eventuell flytt, men också under en pågående hyresperiod. Jag ser verkligen fram emot att ta mig an detta uppdrag och samarbeta med både kollegor och hyresgäster för att hitta de bästa lösningarna, säger Hanna Mossfeldt.

Hanna Mossfeldt har arbetat med hyresgästrådgivning och arbetsplatsstrategier under 15 års tid, bland annat på CBRE och NIRAS. Hon är även projektledare för flytten av AMF Fastigheters nya kontor till Moodkvarteret.

World in Property

World in Property
redaktionen@worldinproperty.se